RESUME

Başkan

Diş Hekimi Kübel İltan Özkut

 

Dr. Kübel Özkut 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş, 10 sene süreyle Galip Gürel'in Diş Kliniği’nde çalışmış ve estetik dişhekimliği odaklı bilgi ve deneyimini arttırmak amacı ile  yurtiçi ve yurtdışında pek çok ileri seviye eğitim programına katılmıştır.

Yönetimsel becerilerini geliştirme isteği doğrultusunda Yeditepe Üniversitesi'nde Hastane Yönetimi odaklı İşletme Master’ını 2003 yılında tamamlamıştır.  "İleri seviyede Estetik Dişhekimliği ve Dijital Dişhekimliği" üzerine  master yaptığı  Siena Üniversitesi  (İtalya) Dişhekimliği Fakültesinde  "Sağlık Yönetimi" üzerine lisans ve lisans üstü seviyede dersler vermektedir..

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği(EDAD) başkanıdır. EADD ( European Academy of Digital Dentistry) bilimsel komite sekreteri, EAO (European Association of Osseointegration) ve  ESCD ( European Society of Cosmetic Dentistry) aktif üyesidir.

Klinik çalışmalarını özellikle ileri seviyede restoratif tedavi, estetik dişhekimliği, dijital diş hekimliği ve implant destekli protezler üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Klinik yönetimi ve hastalarla iletişim konularında eğitimler vermektedir.

2009 yılından beri Acıbadem Maslak Hastanesi Diş Kliniği’nde klinik direktörü olarak çalışmaktadır.